13 filmo „Vienas Namuose“ faktų, kurių greičiausiai nežinojote

Apie „Vienas Namuose“ filmą turbūt daug pasakoti nereikia. Kiekvienas jį žino ir be šio filmo maratono neįsivaizduoja nė vienų Kalėdų. Komiška istorija apie išradingą berniuką ir jį sučiupti mėginančius banditus net yra įrašyta į Gineso rekordų knygą kaip vienas sėkmingiausių visų laikų filmų.

Jau greitai ateis tas laikas, kai filmą vėl transliuos mūsų televizijos. O kol laukiame, siūlome pasiskaityti keletą faktų apie „Vienas Namuose“, kuriuos – nors ir matėme filmą milijoną kartų – sužinosime tik dabar.

1. Nuotraukoje pavaizduota Kevino brolio Bazo mergina iš tiesų buvo mergaite perrengtas režisieriaus sūnus. Tokį sprendimą režisierius pasirinko todėl, nes nenorėjo nuliūdinti mergaitės pavadindamas ją negražia.

vienas-namuose-1
2. Aktorius Joe Pesci dažnai užsimiršdavo, jog vaidina filme skirtame visai šeimai ir pavartodavo žodį iš F raidės. Kad atsikratytų šio įpročio aktorius nepadorų žodį pakeitė žodžiu „Fridge“ (šaldytuvas).

vienas-namuose-2
3. Kad filmas atrodytų tikroviškesnis, tas pats Joe Pesci siekė padaryti taip jog Macaulay Culkin‘as iš tikrųjų jo bijotų. To pasekoje kartą jis netyčia sužalojo jaunąjį aktorių.

vienas-namuose-3
4. Filmas apie gangsterius kurį žiūrėjo Kevinas iš tiesų neegzistuoja: jį specialiai išgalvojo „Vienas Namuose“ prodiuseriai.

vienas-namuose-4
5. Per bandito Marvo veidą ropojantis tarantulas buvo tikrut tikrutėlis. Kad neišgąsdintų voro, aktorius nutaisė persigandusią miną, o riksmo garsas buvo pridėtas redaguojant filmą.

vienas-namuose-5
6. Beveik visas filmo veiksmas buvo nufilmuotas Čikagoje. Net Paryžiaus oro uostas iš tiesų buvo Čikagos O‘Haros oro uostas.

vienas-namuose-6
7. Namas kuriame gyveno Kevinas ir jo šeima buvo parduotas 2012 metais už kiek daugiau negu 1,5 milijono dolerių. Dabar tai turistų itin pamėgta vieta.

vienas-namuose-7
8. Hario vaidmuo iš pradžių buvo pasiūlytas Robertui De Niro bei John‘ui Lovitz‘ui, tačia abu aktoriai šio vaidmens atsisakė.

vienas-namuose-8
9. Mažąjį Kevino pusbrolį Fulerį filme vaidina Macaulay Culkin‘o tikras brolis Kieran‘as.

vienas-namuose-9
10. Kevino balso įrašymo prietaisas iš tiesų buvo filmo kūrėjų išgalvotas daiktas. Pamatę filmą tiek daug žmonių panoro tokį įsigyti, kad po kelerių metų toks diktofonas iš tikrųjų pasirodė parduotuvių lentynose.

vienas-namuose-10

11. Yra tokių žmonių, kurie netiki jog muzikos žvaigždės Elvio Preslio nebėra gyvųjų tarpe. Kai kurie teigia, jog už Kevino mamos oro uoste stovintis vyras su barzda yra būtent jis.

vienas-namuose-11
12. „Stikliniai“ Kalėdų žaisliukai ant kurių užmynė Marvas iš tikrųjų buvo saldainiai.

vienas-namuose-12
13. Žemėlapį kuriame parodyti visi spąstai nupiešė pats aktorius Macaulay Culkin‘as.

vienas-namuose-13
Šaltinis