Apie praeitį nemažai žinome iš istorijos vadovėlių ir TV programų. Tačiau yra tokių, kurių tikriausiai nė vienas vadovėlis nemoko. Šie įdomūs faktai iš mūsų istorijos, kurie jus tikrai nustebins.
-
Kuomet Kolumbas „atrado“ Ameriką, joje jau gyveno apie 90 milijonų žmonių. Tai buvo bemaž trečdalis tuometinės populiacijos.
-
Kalbant apie Kolumbą, jis nebuvo pirmas europietis apsilankęs Amerikoje. Tai net prieš kelis šimtmečius buvo padaręs islandas Leif Erikson.
-
536-aisiais metais visą žemę buvo apgobę smėlio debesys, kurie beveik metus užgožė saulę, taip sukeldami ligų protrūkį ir badą.
-
1883-aisiais išsiveržusio Krakatau ugnikalnio garsas buvo girdimas už 5000 kilometrų. Tai garsiausias kada nors užfiksuotas garsas.
-
Adolfas Hitleris buvo pirmasis žmogus pasaulyje, vykdęs viešą kampaniją prieš rūkymą.
-
Piramides statė ne vergai, o darbininkai, kurie už tai gaudavo atlyginimą. Šį mitą išgalvojo graikų istorikas Herodotas.
-
Laikotarpiu tarp 1530 ir 1780 metų daugiau negu milijonas europiečių buvo parduoti kaip vergai šiaurės Afrikos valstybėms.
-
Daugiau kaip 30000 vaikų dalyvavo viename iš kryžiaus žygių, siekiant užimti Jeruzalę. Dauguma jų nepasiekė kelionės tikslo.
-
Skaičiuojant proporciškai, daugiausiai aukų pareikalavęs karas – Trigubo Aljanso karas. Jo metu žuvo 60% Paragvajaus gyventojų, o moterų ir vyrų santykis liko 4 prie 1.
-
Šešioliktame bei septynioliktame amžiuose Europos didikai, šventikai bei mokslininkai reguliariai gerdavo vaistus, kurių sudėtyje būdavo žmonių kraujo, kaulų ir riebalų. Tai esą buvo universalus vaistas – nuo paprasto galvos skausmo iki epilepsijos.