Pasakyk, kokią kavą mėgsti – pasakysime, koks tu žmogus

Apie būrėjas, kurios iš kavos tirščių pasakys, kokia ateitis Jūsų laukia, esate girdėję ir ne kartą. Bet šį kartą ne apie tai. Tikriausiai nenustebsite, bet kavos gėrimo įpročius analizuoja ne tik aiškiaregystės dovanas turintieji, bet ir mokslininkai – tyrinėtojai. Suprantama, šiais laikais tikriausiai sunku rasti kažką, kas nebūtų bent kiek analizuota, ar tirta.

Atliktų tyrimų metu buvo analizuojami asmenys, kurių kavos gėrimo įpročiai susiformavo ne dėl sveikatos problemų ar kitų aplinkybių, dėl kurių asmenys turėjo riboti kavos kiekį (amžiaus, nėštumo ar pan.).

Tyrimo rezultatai nustebino ir pačius tyrimo dalyvius. Juk gan keista išgirsti, kad tavo asmeninės savybės ir pomėgiai, kurie iš pirmo žvilgsnio nieko bendro su kavos pasirinkimu neturi, galėjo nulemti, kodėl geri būtent tokią kavą, arba tai, kad tokią pat kavą kaip tu kavinėje užsisakęs žmogus yra kažkuo panašus į tave, nors tu jo net nepažįsti.

Nesakome, kad kelių tyrimų rezultatai gali būti pritaikyti kiekvienam, bet galbūt kažkokių panašumų pavyks surasti?

Įkvėpimo apie kavas sėmėmės iš https://worldrecipes.eu/lt/kavos/.

Juoda kava

0

Tyrimų metu pastebėta, kad juodos kavos mylėtojai dažniausiai pasižymi kantrumu ir santūrumu. Kavos gėrimą jie laiko tam tikru ritualu ar tradicija. Tokie žmonės gyvena pagal iš anksto suplanuotą dienotvarkę, kurioje netgi kava turi savo aiškų laiką ir vietą. Tačiau, net ir tuo atveju, jeigu kažkas vyksta ne pagal planą, tokius žmones sunku išmušti iš vėžių, nes jie geba prisitaikyti prie įvairių aplinkybių. Galbūt jie visada turi slaptą planą B?

Kava su pagardais

5

Asmenys, kurie kavos neįsivaizduoja be grietinėlės, karamelės ar kitų pagardų, kavą laiko vienu iš gyvenimo malonumų, kurio niekada nebus per daug. Tokiems žmonėms labai svarbus jaukumas ir komfortas, kurį jie stengiasi sukurti ne tik sau, bet ir juos supantiems žmonėms. Juk kas geriau pakels nuotaiką bei bent akimirkai leis pabėgti nuo užklupusių rūpesčių, jei ne didžiulė karamelinė latė su geriausia drauge?

Šalta kava

3

Spontaniški ir gyvenimo be nuotykių neįsivaizduojantys asmenys dažniausiai renkasi šaltą kavą. Juk tai lyg ir kava, lyg ir ne. Savotiškas maištas prieš rutiną, prieš tai kas įprasta ir, gal net, nuobodu. Kas čia keisto žiemą, esant -20 °C, gerti šaltą kavą? Nauji skoniai, gaivinantis saldumas su truputėliu aštrumu ir žaismingas šiaudelis – tikro nutrūktgalvio atributas.

Kava be kofeino

6

Sveikos mitybos puoselėtojų racione kavos dažniausiai išvis nerasime. Na, o jei ir atsirastų koks netyčiukas – tai nebent kava be kofeino. Anot tyrėjų, tokią kavą įprastai renkasi “pamišę” dėl sveikos gyvensenos sveikuoliai, kurie atidžiai seka kiekvieną savo kąsnį ir gurkšnį, bei niekada nepraleidžia progos aplinkiniams priminti, jog nevalia teršti savo kūno. Manytume, jog toks tyrėjų verdiktas šiek tiek per griežtas ir teisybės galbūt reikėtų ieškoti kažkur per vidurį.

Tirpi kava

Instant coffee

Tirpios kavos mėgėjai galėtų šiek tiek sunerimti. Tyrimus atlikusių mokslininkų teigimu, šią kavos rūšį renkasi žmonės, kurie gyvenime mėgsta šiek tiek patinginiauti. Vienas, du, trys – kava jau padaryta. Ir prieš kitą kavos gėrimą net puodelio plauti nereikia. Tokie žmonės dažnai atidėlioja viską paskutinei minutei, žinoma, visada tam turėdami svarią priežastį. Tai nuolat skubantys, bet visur vėluojantys žmonės, kuriems, natūralu, pristinga laiko ramiai kavos pertraukėlei. Tačiau šių žmonių atsidavimas draugystei atperka viską – jų draugai puikiai žino, kad nepriklausomai nuo tokio gyvenimo ritmo, tokie žmonės bus pirmieji, kurie išties pagalbos ranką, kad ir 2 val. nakties.