Google sukūrė 3D piešimo programėlę Tilt Brush

Virtualioji realybė (VR) – tai toks dalykas, kurį dar visai neseniai matydavome tiktai kino filmuose. Šių metų pavasarį prekyboje pasirodžius įrenginiui HTC Vive, ši pramoga tapo prieinama kiekvienam, galinčiam sau leisti paploninti savo piniginę 799 dolerių. Tiek kainuoja Vive įrangos komplektas. Tačiau ką daryti tiems, kurie su nekantrumu nori išbandyti VR, tačiau neturi PlayStation ar Xbox?

Tilt Brush – kompanijos Google išleista programėlė, leidžianti kurti meno šedevrus virtualiojoje realybėje. Tai tarytum sumoderninta MS Paint versija, kurioje piešiama ne ant balto lapo, o erdvėje aplink save.

Google Tilt Brush nėra vienintelė tokio tipo programėlė. Ji konkuruoja su tokiais projektais kaip Medium bei Oculus Quill. Bet būtent Tilt Brush sulaukė didžiausio susidomėjimo bei pasisekimo. Didelis pranašumas – prieinamumas beveik kiekvienam, net ir vaikams. Nesvarbu, ar esate patyręs menininkas, ar mokate piešti tik figūrėles iš pagaliukų. Virtualioje 3D erdvėje galite išreikšti savo beribę fantaziją, neišeidami iš savo kambario.

 

Nereikia būti dailininku, kad sukurtum nuosavą asmeninį šedevrą. Autorė: Adi Robertson

Nereikia būti dailininku, kad sukurtum nuosavą asmeninį šedevrą. Autorė: Adi Robertson

Dar vienas pliusas, atnešęs Tilt Brush tokią didžiulę sėkmę, tai programėlės itin paprastas naudojimas. Naudotis virtualiais piešimo įrankiais galima išmokti per kelias minutes. Vartotojai, kurie jau išbandė savo meninius sugebėjimus virtualioje erdvėje tikina, jog viskas neįtikėtinai lengva. Vienas vyras HTC Vive net davė išbandyti savo aštuonerių metukų sūnui. Pirmą kartą matydamas tokią technologiją, berniukas per kelias minutes nupiešė namelį iš ledo (iglu), kurį buvo galima apžiūrėti iš visų pusių ir net patekti į jo vidų.

 

tilt brush 2 tilt brush 3 tilt brush 4

Vienas iš pažangesnių kūrinių, nupieštų su Tilt Brush. Autorius: Tristan Reidford

Vienas iš pažangesnių kūrinių, nupieštų su Tilt Brush. Autorius: Tristan Reidford

Autorius: Noah Thorne

Autorius: Noah Thorne

Video: