Šis vyrukas nustebino pasaulį – pastatyta reali Nojaus arka

Nyderlanduose gyvenantis dailidė Johan Huibers pats sau metė iššūkį: pastatyti realaus dydžio Nojaus arką. Tokią pat, kokia yra aprašyta Biblijoje. Kuomet jis ėmėsi darbo, visi sukiojo pirštu prie smilkinio ir laikė ji kvaištelėjusiu. Tačiau statyboms einant į pabaigą skeptikų nuomonė apsisuko 180 laipsnių.
 
Idėja sukonstruoti legendinę Nojaus arką, išgelbėjusią žmoniją nuo pasaulinio tvano Johanui gimė sapne. Nieko nelaukęs jis kibo į darbą. Gigantiško laivo statybos užtruko trejus metus ir kainavo daugiau negu milijoną eurų. Atrodo beprotiška, tačiau rezultatas – tiesiog stulbinantis. Dabar jau užbaigtame ir turistų masiškai lankomame statinyje, kuris yra didesnis už futbolo stadioną, vienu metu gali sutilpti apie 5000 žmonių. Arkoje yra restoranas ir du kino teatrai. O kad atrodytų autentiškiau, visur pridėliota realaus dydžio gyvūnų iškamšų.
 
Natūralaus dydžio Nojaus arkos kūrėjas sako ketinantis ateityje savo kūrinį panaudoti ne vien kaip eksponatą – Johanas užsimojo laivu pakeliauti po pasaulį. Nors arka sveria beveik 3,000 tonų ir neatrodo tinkama plaukiojimui, jos kūrėjas sako, kad tai įmanoma ir kad būtinai ją įgyvendins. Belieka palinkėti gero vėjo!

 

Nojaus Arka 1 Nojaus Arka 2 Nojaus Arka 3 Nojaus Arka 4 Nojaus Arka 5

nojaus arka main