Geriausi Lietuvoje filmuoti užsienio filmai

Natūrali gamta, ypatingo grožio Vilniaus senamiestis, Trakų pilis bei kitos istorinės vietovės pritraukia nemažai kino kūrėjų iš užsienio, kurie renkasi Lietuvą filmuojant savo filmus. Lietuva žinoma tiek Holivudo, tiek ir kitų šalių kino žemėlapiuose. Čia užsienio kino filmų kūrėjai labiausiai pamėgo „sukti” istorines juostas. Siūlome pažiūrėti 10 rinktinių užsienio filmų bei mini serialų, jeigu jų dar nematėte, kurių didesnė ar mažesnė dalis buvo filmuota Lietuvoje. Šiuose filmuose sutiksite būrį garsių aktorių, tokių kaip Daniel Craig (Casino Royle, Skyfall), Kirsten Dunst (Jumanji, Melancholia),  Gerard Butler (300, Olympus Has Fallen), Keira Knightley (Pirates of the Caribbean, Pride & Prejudice), Alicia Silverstone (Batman & Robin), Woody Harrelson (No Country for old Men, Zombieland), Ben Kingsley (Shindler’s List, Shutter Island), Kate Mara (Martian, House of Cards) ir daug kitų.

Atnaujinta:

Visgi šiuo metu be abejonės pats žinomiausias ir labiausiai Lietuvą išgarsinęs mini serialas yra Černobylis, kuris filmuotas Vilniuje, Fabijoniškių mikrorajone, taip pat Nemenčinėje. Šis kūrinys pasižymėjo meistriškai atkurta to meto atmosfera, nejaukia įtampa, kurią neišvengiamai pajunta kiekvienas žiūrovas ir buvo nuominuotas bei laimėjo Golden Globes bei Emmy apdovanojimus.

1. Pasipriešinimas (Defiance) 2008

Tai filmas apie Antrąjį Pasaulinį karą, pasakojantis apie žydus, kovojančius prieš nacių okupaciją Baltarusijos miškuose. Šiame filme vaidina garsusis „agentas” Daniel Craig. Kadrai iš filmo:

defiance-1 defiance-2 defiance-3

2. Transsiberija (Transsiberian) 2008

Šis filmas pasakoja istoriją apie kelionę traukiniu iš Kinijos į Maskvą, kurioje susipina įdomių kartu keliaujančių žmonių likimai. Kadrai iš filmo:

transsiberian-1 transsiberian-2 transsiberian-3

3. Karas ir Taika (War & Piece) 2015

Tai įspūdinga Levo Tolstojaus romano ekranizacija, pasakojanti apie Rusijos karinio konflikto su Napoleonu laikus ir  penkių Rusijos aristokratų šeimų gyvenimus. Nemažai scenų buvo nufilmuotos Vilniuje. Kadrai iš filmo:

karas-2 karas-3 karas-ir-taika-1

4. Ana Karenina (Anna Karenina)  2012

Dar vienas filmas sukurtas pagal garsų Levo Tolstojaus romaną apie 19-to amžiaus Rusijos aristokratų atžalos Anos (Keira Knightley), Aleksejaus Karenino (Jude Law) žmonos, romaną su grafu Aleksejumi Vronskiu. Kadrai iš filmo:

anna-1 anna-2

Aaron Taylor-Johnson stars as Vronsky in director Joe Wright’s bold, theatrical new vision of the epic story of love, Anna Karenina, a Focus Features release. Credit: Laurie Sparham

5. Elžbieta I (Elizabeth I)  2005

Filmas apie vieną labiausiai gerbiamų Anglijos monarchių, paskutinę Tiudorų dinastijos atstovę Elžbietą. Kadrai iš filmo:

elizabeth-i-1 elizabeth-i-2

6. Hanibalas: Pradžia (Hannibal Rising) 2007

Šis filmas bene labiausiai „išgarsino” Lietuvą ir nors jame nevaidino garsusis Anthony Hopkins, tai neabejotinai dėmesio verta juosta. Filmas pasakoja apie skerdiko ir žmogėdros Hanibalo Lekterio kilmę ir jaunystę, o veiksmas be abejo vyksta Lietuvoje. Kadrai iš filmo:

hannibal-1 hannibal-2

7. Velnio Aritmetika (The Devil’s Arithmetic) 1999

Tai išskirtinis pasakojimas apie Holokaustą per šių laikų paauglės perspektyvą, kuri sunkiai priima savo žydiškas šaknis. Kadrai iš filmo:

devils-1 devils-2

8. Atila (Attila) 2001

Serijos apie garsųjį hunų karvedį, kėlusį didelę grėsmę Rytų Romos Imperijai. Seriale suvaidino dabar gerai žinomas aktorius Gerard Butler. Kadrai iš filmo:

attila-1 attila-2

9. Kalnietis: Ištakos (Highlander: The Source) 2007

Visiems lietuviams puikiai žinomo serialo „Kalnietis” pilnametražis filmas, kuriame Adrian Paul personažas Duncan MacLeod su kitais nemirtingaisiais leidžiasi į Gralio paiešką. Nors tai nebuvo labai didelio populiarumo sulaukęs projektas, filmą tikrai verta pažiūrėti ir įvertinti patiems, juo labiau, kai jis buvo filmuotas Lietuvoje. Kadrai iš šio filmo:

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

highlander-2

10. Požemiai ir Drakonai: Drakonų Dievo Rūstybė (Dungeons & Dragons: Wrath of the Dragon God) 2005

Šio filmo pavadinimas geriausiai žinomas kompiuterinių žaidimų mėgėjams, o mums jis ypatingas tuo, kad buvo filmuotas Trakuose. Tai filmas apie burtininkus, kerus, drakonus, požemius ir nuotykius. Kadrai iš filmo:

dungeons-1 dungeons-2 dungeons-3

Lietuvoje buvo nufilmuota ir gerokai daugiau žinomų filmų. Į šį sąrašą specialiai neįtraukėme lietuvių režisierių darbų.

Daugiau informacijos apie šiuos bei kitus filmus, susijusius su Lietuva, rasite mūsų naudotuose IMDB ir Ranker.com šaltiniuose.