Ežerai aplink Vilnių: gražiausi paplūdimiai, laužavietės prie vandens, poilsiavietės

Ežerai Aplink Vilnių - Tapelių Ežeras

Vilnius, Lietuvos sostinė, yra apsuptas keleto ežerų, kurie suteikia miestui ir jo apylinkėms natūralų grožį bei rekreacines galimybes. Jeigu esate Vilniuje ir ieškote gražiausių vietų prie ežerų netoliese, populiauriasių ar mažiau žinomų paplūdimių, ši informacija yra skirta jums. 

Ežerai aplink Vilnių pasižymi puikiu privažiavimu, gera infrastruktūra ir tvarkingomis pakrantėmis. Čia rasite pavėsines, laužavietes ir ramybę karštą vasaros dieną. Visi paplūdimiai aprašyti laikantis tam tikros tvarkos ka pagal jų buvimo vietą, tam, kad jie būtų vienas nuo kito būtų arčiau, todėl naviguoti iš vieno į kitą bus paprasčiau.

Jeigu nerasite tinkamo paplūdimio prie ežero, taip pat pateikiame sąrašą paplūdimių ir kitose vietose: prie upių, tvenkinių ar kitų vandens telkinių Vilniuje. Bet kuriuo atveju tikrai rasite kur pasideginti ar atsigaivinti šalia vandens telkinio.

1. Salotės paplūdimys

Salotės ežeras yra maždaug 8 km nuo Vilniaus centro (15 min. važiuoti) Pilaitės mikrorajone. Šio ežero vanduo švarus, paplūdimys smėlėtas, pritaikytas maudynėms, yra gelbėjimo stotis. Šalia taip pat galite yra kavinė, suoliukai, persirengimo kabinos, automobilių parkavimo aikštelę.

Naviguoti į paplūdimį

2. Gėlužės ežero paplūdimiai

Gėlužės ežeras, kaip ir Salotės, yra Pilaitės mikrorajone, apytiksliai 10 km atstumo nuo Vilniaus centro. Jis turi du paplūdimius: vieną viešą ir nemokamą, o kitas priklauso viešbučiui “Villa Alicante” ir yra mokamas. 

Nemokamas paplūdimys yra pietinėje ežero pusėje ir labai lengvai pasiekiamas nuo Salotės ežero. Paplūdimys smėlėtas, netolies yra laužavietės ir vaikų žaidimo aukštelė. Paplūdimyje tvyro jauki atmosfera ir ežero gaivuma. Čia karštą vasaros dieną gali būti daug žmonių, todėl gali būti sunkiau rasti patogią ir laisvą vietą atsigulti ar prisiparkuoti automobilį.

Mokamas paplūdimys yra prižiūrimas ir labai tvarkingas, jame galime atsigulti ant gultų ir mėgautis ramybe. Kaina turėtų neviršyti 10 eur (tikslios informacijos šiuo metu neturime). Yra galimybė užsakyti ir maisto bei gėrimų, šalia patogi automobilių aikštelė.

Naviguoti į paplūdimį

4. Baltiešos ežeriuko paplūdimys

Mažas ir šiek tiek užpelkėjęs Baltiešos ežeriukas yra visai šalia Gėlužės ežero, o jo paplūdimys nėra labai žinomas ir lankomas. Čia pasigesite patogumų, tačiau tikėtina, kad sutiksite labai mažai žmonių ir galėsite jeigu ne pasimaudyti, tai laiką praleisti malonioje vienatvėje.

Naviguoti į paplūdimį

5. Gineitiškių ežeras ir jo paplūdimys

Šis ežeras yra tarp Zujūnų ir Gineitiškių, apsuptas individualių namų ir sklypų, todėl patogaus ir sutvarkyto paplūdimio. Tačiau vietiniai žmonės deginasi ir maudosi paplūdimyje šalių Senųjų Gineitiškių stotelės. Paplūdimyje yra suoliukas ir lieptelis bei žolėmis apaugęs krantas. Nuo Vilniaus centro iki šio ežero yra viso labo 11 km, todėl iki jo atvažiuosite greičiau negu per 20 minučių.

Naviguoti į paplūdimį

5. Balžio ežero paplūdimiai

Balžio ežeras yra į šiaurės rytus nuo Vilniaus, važiuojant Nemenčinės kryptimi ties 16-tu kilometru nuo Vilniaus centro, o šį atstumą įveiksite per maždaug 20 minučių. Atvažiavę rasite du paplūdimius. Pirmajame paplūdimyje yra vandenlenčių parkas, įrengta daug tiltelių, suoliukų ir pavėsinių. Čia galėsite rasti daug erdvės pailsėti, o jeigu norėsite išbandyti jėgas vandenlenčių parke – kartu ir aktyviai praleisti laiką. Balžio ežero vandenlenčių parkas ir pirmasis paplūdimys yra viena populiariausių vietų prie vandens šalia Vilniaus.

Antrasis paplūdimys yra mažesnis ir šiek tiek nutolęs nuo pirmojo paplūdimio. Čia daug medžių, todėl galėsite mėgautis pavėsiu. Tai pat verta apeiti visą Balžio ežerą miško keliuku ir pasimėgauti jo grožių iš visų pusių.

Naviguoti į paplūdimį

6. Tapelių ežero paplūdimiai

Tapelių ežeras yra visai šalia Balžio ežero, tačiau nuvažiuoti iki jo miško keliukais gali būti sudėtinga. Jis apsuptas miškų ir mažiau lankomas, todėl itin tinka siekiant trumpam pabėgti nuo miesto šurmulio. Prie Tapelių ežero įkurti du paplūdimiai, kuriuose yra suoliukai, liepteliai, smėlėtas krantas ir persirengimo kabinos.

Naviguoti į paplūdimį

7. Balsio ežero paplūdimys (Žalieji ežerai)

Balsio ežeras, dar žinomas kaip Žalieji ežerai, yra vienas iš populiariausių ežerų Vilniaus apylinkėse. Jis nuo miesto centro nutolęs maždaug 20 km, todėl iki jo atvažiuosite per gerą pusvalandį. 

Balsio ežeras yra didelis, tamsių vandenų ežeras, apsuptas nuostabios gamtos ir miškų. Dėl savo ryškios vandes spalvos, atspindint aplinkos žalumą, ežeras gavo neoficialių pavadinimą “Žalieji”.  Jo paplūdimys yra didelis ir smėlėtas, su itin gerai išvystyta pliažo infrastruktūra: liepteliais, suoliukais, persirengimo kabinomis, sporto aikštelėmis. Pasukus į dešinę ir palipus laipteliais galėsite apžvelgti ežero grožį iš specialiai tam įrengtos regyklos.

Balsio ežeras yra puiki vieta vandens pramogoms. Čia galima maudytis, plaukioti, arba tiesiog pasiplaukioti valtele. Taip pat daugelis žmonių mėgsta ir žvejoti šiame ežere, kadangi jame gausu skirtingų žuvų rūšių.

Paplūdimyje yra gelbėtojų stotis, o šalia įsikūrusi kavinė, taip pat maisto vagonėlis, todėl badauti nereikės, jeigu kartais pamiršite maistą ar gėrimus.

Balio ežeros paplūdimys yra sunkiau paskiemas, tačiau vienareikšmiškai populiariausias ežeras aplink Vilnių.

Važiuoti prie ežero

Kiti paplūdimiai Vilniuje

8. Žirmūnų paplūdimys

Žirmūnų paplūdimys yra vienas iš populiariausių paplūdimių Vilniaus mieste. Jis yra įsikūręs Žirmūnų rajone, netoli dešiniajame Neries krante, netoli nuo Valakampių tilto. Žirmūnų paplūdimys dažnai lankomas atsitiktinių pasivaikščioti išėjusių rajono gyventojų, o taip pat ir iš toliau atvykusių poilsiautojų. Jame yra platus smėlio pliažas, suoliukai, laužavietės, pavėsinės ir kiti įprasti patogumai.

Žirmūnų paplūdimys yra puiki vieta šeimoms, draugams ir visiems, kurie nori pasimėgauti saulėta vasaros diena šalia vandens. Jis yra vienas iš mėgstamiausių vilniečių paplūdimių dėl savo strategiškai patogios lokacijos ir geros infrastruktūros.

Naviguoti į paplūdimį

9. Valakampių paplūdimiai

Valakampiai yra prestižinė Vilniaus miesto dalis, esanti kairiajame Neries upės krante. Šioje vietoje yra du paplūdimiai, kuriuos mėgsta vietiniai gyventojai ir kiti lankytojai.

Pirmasis Valakampių paplūdimys yra didžiausias ir jame yra visi reikalingi patogumai: tualetai, persirengimo kabinos, suoliukai, gėlo vandens čiaupas, krepšinio bei futbolo aikštelės bei vaikų žaidimų aikštelės. Jeigu norėsite išsikepti šašlyką ar kitų patiekalų, šiame paplūdimyje taip rasite puikiai įrengtas laužavietes ir grilio vietas.

Naviguoti į paplūdimį

Antrasis Valakampių paplūdimys yra mažesnis už pirmąjį ir jame dažniausiai susirenka šeimos ar žmonės, kurie nori ramesnio poilsio. Šiame paplūdimyje galėsite mėgautis maloniu smėlio pliažu ir patogumais, jame yra kelioms šeimoms skirtos poilsio erdvės su ir pavėsinėmis, taip pat ir kiti patogumai.

Paplūdimyje esantys vaikų žaidimų aikštelės ir smėlio žaidimų erdvės yra puiki vieta mažiesiems lankytojams leisti laiką ir smagiai praleisti dieną. Taip pat čia galima žaisti krepšinį ar futbolą su draugais ar šeima.

Naviguoti į paplūdimį

Verta paminėti, kad netoli antrajame Valakampių paplūdimyje yra įkurtas nudistų paplūdimys. Tai yra atskira teritorija, skirta tiems, kurie mėgsta atsipalaiduoti ir mėgautis natūralumo jausmu.

Apibendrinant, abu Valakampių paplūdimiai yra puikios vietos tiems, kas nori rasti ramybę ir nenutolti nuo Vilniaus.